Titulinis Aktuali informacija Naudinga informacija Renovacijos administratorius didina gyventojų būsto vertę
Naudinga

Pritarę renovacijai ir pasinaudoję valstybės parama šiandien klaipėdiečiai mėgaujasi ne tik didesniu komfortu bei mažesnėmis energijos resursų sąnaudomis, bet ir džiaugiasi padidėjusia būsto verte. Atnaujinti gyventojams daugiabučius padėjo vienas didžiausių pastatų administravimo ir energijos taupymo rinkos lyderis Lietuvoje – UAB „Mano BŪSTAS“.

Vieni esminių sėkmingos renovacijos veiksnių – gyventojų įsitraukimas, patikimi rangovai ir kompetentingas modernizacijos administratorius, padedantis užtikrinti sklandų namo atnaujinimo procesą nuo pradžios iki pabaigos.

Darbų tempai – įspūdingi

Nuo 2015 metų administruojame daugiabučių namų modernizavimo procesus. Suteikėme gerovę, komfortą ir didesnę turto vertę net 193-ims renovuotų namų gyventojams visoje Lietuvoje, tuo tarpu Klaipėdoje – 39. Dar 70 daugiabučių uostamiestyje šiuo metu tęsiami atnaujinimo darbai. Taigi per metus įmonė vidutiniškai Klaipėdoje modernizuoja po beveik 8 daugiabučius namus, o vieno jų atnaujinimas trunka apie 36 mėnesius. Pagal šiuos rodiklius „Mano BŪSTAS“ yra renovacijos įgyvendinimo lyderis Lietuvoje.

Iš viso atnaujinome apie 0,5 mln. kv. metrų namų ploto ir turto vertę padidinome maždaug 7000 butų gyventojams visoje Lietuvoje

Tiesa, pasiekti šį tikslą nebuvo lengva. Turėjome įdėti nemažai pastangų, kad daugiabučių savininkai gautų išsamią informaciją apie modernizacijos eigą, privalumus bei pasistengė maksimaliai apsaugoti gyventojus nuo biurokratinių procedūrų.

Tam, kad renovuotų daugiabučių namų gyventojai pajustų modernizacijos naudą, suplanavome 1420 visuotinių susirinkimų. Bendra jų trukmė – net 2130 valandų.

Pasiekę šiuos rodiklius mes neketiname sustoti, nes gyventojai vis labiau supranta renovacijos naudą ir patys domisi atnaujinimo galimybėmis. Atsižvelgdami į tai, mes stipriname renovacijos padalinį ir didiname darbuotojų skaičių, kurie rūpinsis daugiabučių modernizacijos projektais visoje šalyje.

Džiaugiasi rezultatu

„Gyventojai iš pradžių skeptiškai žiūrėjo į siūlymą atnaujinti mūsų namą. Tuomet pasiėmiau iš „Mano BŪSTAS“ projektą, tą gražų ir spalvotą, ir klausiau kaimynų: ar jūs norit tokiam gražiam name gyventi? Dabar, jei paklaustumėt čia gyvenančių žmonių, kurie skeptiškai žiūrėjo, tai jie patenkinti rezultatu. Šilta ir namas nebegriūna. Dėl renovacijos aš patenkintas, ir gyventojai patenkinti, negirdžiu kažkokių skundų“, – sako Klaipėdos Taikos pr 35C namo gyventojas Audrius.

Jam antrino ir netoliese esančio Taikos pr. 27 namo atstovas Algimantas. Vyro teigimu, priekaištų projekto administratoriui nei jis, nei kaimynai neturi.

„Atrodo viskas normaliai, patenkinti renovacija. Darėme pilną modernizaciją, su vamzdynų keitimu, su elektros instaliacija, šilumos sistemų keitimu, sienų apšiltinimu ir stogu. Pilna renovacija. Aplinka pagražėjo, namas pagražėjo, o pagrinde energetinis ekonominis pliusas, nors tik po kiek laiko atsipirks. O tas momentinis tai taip – mokesčiai sumažėjo“, – sakė klaipėdietis.

Nežada sustoti

„Mano BŪSTAS“ direktorius Mindaugas Genys sako, kad išjudinti renovacijos traukinį buvo nelengva. Tam trukdė ir informacijos stoka, ir tarp gyventojų susiformavę stereotipai. Tačiau įmonė nenuleido rankų ir dėjo milžiniškas paslaugas, kad apie renovacijos naudą žmonės išgirstų iš kvalifikuotų ekspertų lūpų, o ne iš negatyvių sklandančių gandų.

„Žvelgiant, kas buvo padaryta per penkis pastaruosius metus, džiugina, jog šimtai pilkų daugiabučių tapo gražesni, juose gyventi pasidarė jaukiau ir komfortiškiau, o dėka įdiegtų energijos taupymo sprendimų prisidėjome prie mažesnio gamtos teršimo. Ne mažiau svarbus faktorius gyventojams – jų turto vertė ženkliai išaugo, nes butai renovuotuose namuose visada yra brangesni ir paklausesni. Žinoma, vykdant kai kuriuos projektus susidūrėme su problemomis, kai kur atsilikome nuo grafiko, tačiau visumoje džiaugiuosi, jog kartu su tūkstančiais gyventojų galime matyti ir mėgautis įgyvendintų renovacijos projektų sėkme. Todėl mes ir toliau sieksime, kad renovacijos projektai būtų įgyvendinti kokybiškai, o gyventojai nepatirtų rūpesčių“, – teigė M. Genys.

Šiais metais mes ir toliau aktyviai skatins gyventojus domėtis daugiabučių renovacija. Mes paprastai ir aiškiai būstų savininkams pateiksime modernizacijos naudas bei konsultuosime visais su pastatų atnaujinimu susijusiais klausimais.

Kitos aktualijos

Naujiena
Pamirškite šluotą – jau yra efektyvesnis būdas valyti daugiabučių laiptines
„Mano BŪSTO“ klientai pirmieji Lietuvoje jau gali išbandyti naujovę – laiptinių siurbliavimą. Atlikus pirmuosius bandymus paaiškėjo,...
Naudinga
Per atostogas išvykstate iš namų? Štai, ką reikia žinoti, norint išvengti neplanuotų nuostolių
Kiekvienas daugiabučio gyventojas, besirengiantis atostogauti ar ilgesniam laikui išvykti iš namų, turi žinoti keletą paprastų taisyklių,...
Naudinga
Gera žinia daugiabučių gyventojams – turėtų gerokai mažėti avarijų nuotekų tinkluose
Pasitelkęs inovatyvius sprendimus „Mano BŪSTAS“ sostinės daugiabučiuose pradėjo taikyti efektyvų metodą, padedantį apsaugoti gyventojus ir jų...